Geoblog.pl    natropieokapi    Podróże    Na tropie okapi, czyli rowerem przez Afrykę    Z krótką wizytą w Botswanie

Z krótką wizytą w Botswanie

Botswana
Botswana, nieopodal Nata
Przejechano 11978 km

Botswana przywitała mnie deszczem i problemami na granicy. A bo nie mam Carnet de Passages, a bo muszę jakieś bondsy kupić, a bo za korzystanie z dróg chcą 30$ dolców. Nosz cholera jasna, do tej pory szło jako tako, czego oni chcą przecież to już cywilizowany kraj…?

Nadludzkim wysiłkiem udało się i pomknąłem dalej, w końcu spotykając słoniki na swoje drodze. A to po lewej a to po prawej, a to wywijające obertasa przede mną. Napotkałem też tirowców z RPA, którzy doradzili mi zmianę drogi i udanie się na północ do Namibii – zobaczę więcej zwierzątek, będę miał mniej problemów z punktami kontroli, gdzie trzepią każdego białego i traci się kupę czasu. Tak zrobiłem i nie żałuję. W dodatku popodróżowałem sobie z tirowcem (motor wrzuciłem na pakę). Ehh lubię jeździć z kierowcami ciężarówek, jest pewien typ ludzi parający się tą profesją, nie ma znaczenia czy w Polsce, czy w Niemczech, czy w RPA. Przyjemnie się z nimi podróżuje, chociaż trzeba są niewybredni w słowach i poruszanych tematach :D Kto jeździł stopem ten wie o co chodzi ;) Także przez 150 km mój kierowca wywalił 5 browarków dziarsko najeżdżając na czarnych mieszkańców Afryki, jednocześnie podrywając każdą autochtonkę, z którą mieliśmy do czynienia (np. na stacji benzynowej). Ma małą farmę pod Johannesburgiem, może go odwiedzę, aj?

tealover
tealover - 2014-04-11 06:27
Ja w sumie nie lubie jeździć TIRami, bo są wooolneeee :P Ale będąc na takiej wyprawie jak Twoja, czas przestaje mieć znaczenie :D

Zasoby: 76 wpisów76 117 komentarzy117 233 zdjęcia233 0 plików multimedialnych0